Oto najnowsza kilkudniowa prognoza pogody na pierwsze dni grudnia i tym samym pierwsze dni meteorologicznej zimy.
PONIEDZIAŁEK [01.12.2025] – będziemy pod wpływem wyżu BRISCA, jednak jest to wyż zgniły, dlatego też w całym regionie możemy spodziewać się pochmurnej aury z zachmurzeniem całkowitym ☁️ jedynie w górach możliwe będą niewielkie przejaśnienia. Na sporym obszarze utrzymają się mgły 🌁 miejscami dość gęste ograniczające widzialność poniżej 200 m. Gdzieniegdzie możliwe będą słabe opady drobnego śniegu lub mżawki, lokalnie marznącej i powodującej gołoledź. Temp. max. ok. 0/+3°C. Wiatr słaby przeważnie z zachodu. Ciśnienie będzie wolno rosnąć do ok. 1022 hPa.
NOC z poniedziałku na wtorek – nadal w całym regonie pochmurno. Zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ jedynie w górach pojawią się rozpogodzenia. W wielu miejscach utworzą się ponownie gęste mgły 🌁 Temp. min. ok. -2/0°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1021 hPa.
WTOREK [02.12.2025] – zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ jedynie na południu woj. śląskiego pokaże się Słońce ⛅ Lokalnie utrzymają się mgły. Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. +1/+3°C. Najcieplej tam, gdzie pokaże się Słońce. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.
NOC z wtorku na środę – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami w górach. Na ogół bez opadów. Temp. min. -3/-1°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1020 hPa.
ŚRODA [03.12.2025] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. +2/+4°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.
Jeśli moje prognozy pomagają komuś lepiej zaplanować dzień, weekend czy wyjazd, zapraszam do postawienia wirtualnej 👉🏻 KAWKI ☕ Z góry serdecznie dziękuję ❤️😘
Wszelkie materiały (teksty, grafiki, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie pogodadlaslaska.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz.U. 2022 poz. 2509). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.



