Co nas czeka po słonecznym weekendzie?

Weekend (11-12 czerwca) przyniósł poprawę pogody, mnóstwo Słońca ☀️ i wzrost temperatury w woj. śląskim do 26°C. Po weekendzie pogoda się zepsuje, a temperatura spadnie. Jak długo potrwa ta zmiana pogody i co wstępnie przyniesie długi weekend? O tym w mojej najnowszej prognozie.

W PONIEDZIAŁEK [13-06-2022] rano będzie dość słonecznie 🌤️ później na przechodzącym z zachodu na wschód froncie zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia okresami opadów deszczu 🌧️ Lokalnie może zagrzmieć 🌩️ Temperatura maksymalna ok. 20/22°C, a więc chłodniej niż w weekend. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie lokalnych burz porywisty. Ciśnienie w ciągu dnia stabilne ok. 1015 hPa, dopiero wieczorem zacznie rosnąć.

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie po przejściu frontu będzie się stopniowo zmniejszać do umiarkowanego i małego 🌓 a opady tym samym zanikać. Temp. min. ok. 7/10°C, a więc dość chłodno. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu.

We WTOREK [14-06-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne, przeważnie umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 18/20°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie po lekkim wzroście ustabilizuje się na poziomie ok. 1021-1022 hPa.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie w regionie będzie przeważnie małe i umiarkowane. Bez opadów. To będzie kolejna dość chłodna noc. Temp. min. o świcie ok. 7/10°C. Wiatr słaby z północnego zachodu.

W ŚRODĘ [15-06-2022] zachmurzenie w woj. śląskim będzie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby ze zmieniających się kierunków. Ciśnienie dość stabilne w zakresie 1023-1020 hPa.

CO Z DŁUGIM WEEKENDEM? Prognoza na długi czerwcowy weekend ukaże się we wtorek wieczorem. Ze wstępnych analiz wynika, że nie powinno zabraknąć Słońca, choć deszczu też nie można wykluczyć. Będzie ciepło (20+), a rysuje się nawet szansa na dni gorące (25+) jednak to tylko pierwsze wstępne prognozy, które mogą się zmienić. Na szczegóły i pewniejszą prognozę zapraszam do moich kolejnych wpisów 🙂