Prognoza na okres Zimnych Ogrodników

Zjawisko Zimnych Ogrodników opisałem obszernie w tej CIEKAWOSTCE Czy w tym roku Zimni Ogrodnicy (12-14 maja) przyniosą niebezpieczne dla niektórych roślin przymrozki? O tym w mojej najnowszej prognozie pogody.

W ŚRODĘ [11-05-2022] zachmurzenie przeważnie małe 🌤️ i umiarkowane ⛅ miejscami duże z przejaśnieniami 🌥️ Na niebie pojawią się głównie chmury piętra wysokiego i średniego. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 24/26°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1015 hPa.

PANKRACY – 12 MAJA

Pierwszy Zimny Ogrodnik „Pankracy” zamiast ochłodzenia przyniesie wręcz letnią temperaturę. W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK przewiduję najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. To będzie najcieplejsza noc w tym roku, wręcz letnia! Temp. min. ok. 13/17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południa oraz południowego zachodu.

W CZWARTEK [12-05-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie najwyżej małe i umiarkowane. Nie będzie żadnych burz, przed którymi straszą różne portale, stacje telewizyjne i instytuty. Jedynie bardzo lokalnie może pokropić. Generalnie jednak bez opadów. Gorąco. Temp. max. ok. 25/27°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu, skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie wieczorem wzrośnie do 1019 hPa.

SERWACY – 13 MAJA

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie zróżnicowane, przeważnie umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 8/13°C, a więc kolejna dość ciepła noc. Żadnych przymrozków nie musimy się obawiać, nawet przygruntowych, tak więc drugi Zimny Ogrodnik również obejdzie się z nami łagodnie. Wiatr słaby.

W PIĄTEK [13-05-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie mogą wystąpić po południu punktowe opady. Temp. max. ok. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z kierunków zachodnich. Ciśnienie w miarę stabilne w zakresie 1016-1019 hPa.

BONIFACY – 14 MAJA

Trzeci Zimny Ogrodnik i jednocześnie pierwszy dzień kolejnego majowego weekendu również nie przyniesie ani nocnych ani porannych przymrozków. W SOBOTĘ [14-05-2022] W CIĄGU DNIA nie przewiduję opadów. Nie powinno też zabraknąć Słońca, no i będzie ciepło ok. 21/23°C. Szczegółowa prognoza na cały WEEKEND, w tym Zimną Zośkę, ukaże się w czwartek 🙂

Tych, którzy jeszcze nie czytali, zapraszam na koniec na ciekawostkę o opalaniu 😉