Prognoza na piątek

W czwartek po południu do woj. śląskiego dotarł zapowiadany front ciepły, przynosząc miejscami opady deszczu. A jak będzie w piątek? Oto szczegóły.

NOC z czwartku na piątek – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie duże i całkowite. Początkowo miejscami wystąpią opady deszczu na odchodzącym froncie ciepłym.

Temperatura minimalna ok. 7/10°C, tak więc noc będzie dużo cieplejsza niż poprzednie. Wiatr cały czas z południowego wschodu. Ciśnienie jeszcze spadnie do ok. 993 hPa.

PIĄTEK [20.10.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo pokropić, głównie na północy regionu. Za frontem ciepłym niżu WOLFGANG, którego centrum znajdzie się nad Wielką Brytanią, zacznie napływać cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Temperatura będzie cały czas rosnąć i najwyższa wystąpi dopiero wieczorem osiągając ok. 15/20°C. Najcieplej pod górami. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu i południa, a w górach silny, gdyż tam powieje halny. Ciśnienie jeszcze minimalnie spadnie do ok. 990 hPa, a więc będzie dość niskie.

A co przyniesie WEEKEND? O tym koniecznie przeczytajcie 👉TUTAJ !