Prognoza na piątek

W czwartek temperatura sięgnęła w naszym regionie jeszcze 9/10°C, ale jutro czeka nas już ochłodzenie. Zapraszam na razie na szczegółową prognozę 24h dla woj. śląskiego.

NOC z czwartku na piątek – początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże wzrastające stopniowo do całkowitego. Przez całe woj. śląskie przejdzie strefa opadów deszczu 🌧️ związana z niżem LINUS.

Temperatura minimalna wyniesie ok. 4/6°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południa oraz wschodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1007 hPa.

PIĄTEK [17.11.2023] – pogodę w naszym regionie w dalszym ciągu będzie kształtować niż LINUS, którego centrum będzie się przemieszczać nad Rumunię. W związku z tym przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ Ponownie w większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️

Temp. max. wystąpi przed południem i wyniesie ok. 4/6°C., natomiast po południu i wieczorem spadnie do ok. 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny zmieni kierunek na północny oraz północno-zachodni. Ciśnienie będzie rosnąć i do północy osiągnie poziom ok. 1015 hPa.

A co nas czeka w weekend? Tego dowiecie się z tej PROGNOZY