Prognoza na piątek

Za nami wietrzny czwartek. Zgodnie z prognozą porywy wiatru dochodziły w woj. śląskim do 50-70 km/h zwiększając odczucie chłodu. Co nas czeka w piątek? Oto szczegóły.

NOC z czwartku na piątek – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Z północy na południe będzie się przemieszczać front atmosferyczny z opadami deszczu 🌧️ Temp. ok. 5/7°C. Będzie to jednocześnie temperatura maksymalna, jeśli chodzi o cały piątek.

Wiatr nadal umiarkowany i dość silny w porywach do 50-70 km/h z południowego zachodu oraz zachodu, będzie obniżał temp. odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie spadnie do ok. 1000 hPa.

PIĄTEK [24.11.2023] – w ciągu dnia pogodę będzie kształtować niż NIKLAS, którego centrum znajdzie się nad zachodnią Rosją. Zachmurzenie w całym regionie będzie się często zmieniać między małym 🌤️ a całkowitym ☁️ Miejscami wystąpią przelotne opady głównie śniegu ❄️

Temperatura będzie się wahać w zakresie 3/6°C. Wieczorem spadnie do ok. 1/0°C. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z zachodu, będzie zwiększać odczucie chłodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1000 hPa.

A co nas czeka w weekend? Zapraszam 👉TUTAJ 😉