Prognoza na piątek i pierwszy weekend lipca

Ostatnie dni przyniosły nam stosunkowo niskie temperatury jak na lato, dopiero w czwartek po południu nieco się ociepliło.

Jakie będą pierwsze dni lipca, w tym jego pierwszy weekend? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody.

Najpierw jednak prognoza na ostatni dzień czerwca.

NOC z czwartku na piątek – przewiduję w całym regionie zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane, miejscami niebo będzie przejściowo bezchmurne 🌔 Bez opadów.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 11/15°C. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie w miarę stabilne ok. 1014 hPa.

PIĄTEK [30.06.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od małego 🌤️ po przejściowo nawet całkowite, gdyż od zachodu przybliży się kolejny front, dlatego na niebie pojawią się chmury głównie piętra średniego, które w ciągu dnia nie przyniosą jeszcze opadów.

Temperatura wzrośnie po południu do ok. 25/27°C, a więc zanotujemy tzw. dzień gorący. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1008 hPa.

NOC z piątku na sobotę – przez nasz region będzie przechodził wspomniany front, który przyniesie zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 16/18°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1008 hPa.

SOBOTA [01.07.2023] – zachmurzenie zmienne między całkowitym ☁️ a umiarkowanym ⛅ Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ Punktowo może też zagrzmieć.

Temp. max. po południu ok. 21/24°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa i zachodu. Ciśnienie dość stabilne w zakresie 1005-1007 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie będzie się stopniowo zmniejszać od dużego do małego. Początkowo miejscami możliwe będą opady deszczu. Temp. min. ok. 11/14°C. Wiatr słaby. Ciśnienie stabilne ok. 1007 hPa.

NIEDZIELA [02.07.2023] – wstępnie przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zróżnicowane, przeważnie umiarkowane i duże z przejaśnieniami 🌥️ W większości regionu na ogół bez opadów, jedynie lokalnie, głównie po południu, może spaść deszcz.

Na termometrach zobaczymy po południu ok. 21/24°C. Wiatr będzie umiarkowany przeważnie z kierunków zachodnich. Ciśnienie ok. 1007 hPa, wieczorem zacznie wzrastać.

UWAGA: prognozę będę jeszcze aktualizować, gdyż sytuacja jest dość dynamiczna.