Prognoza na ostatni WEEKEND lipca

Niemal wszystkie dotychczasowe lipcowe weekendy były słoneczne, bezdeszczowe i gorące, a nawet upalne. Jaki będzie ostatni weekend najcieplejszego statystycznie miesiąca w roku?

Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę dla województwa śląskiego.

PIĄTEK [28.07.2023] – przed południem zachmurzenie całkowite ☁️ i w większości regionu wystąpią okresami opady deszczu 🌧️ Po południu zachmurzenie zmienne między umiarkowanym ⛅ a całkowitym ☁️ z lokalnymi tylko opadami przelotnymi. Gdzieniegdzie może zagrzmieć.

Temperatura max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1009 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie zróżnicowane, od dużego po małe. Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie może jeszcze początkowo popadać. Temp. min. ok. 13/16°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1010 hPa.

SOBOTA [29.07.2023] – za nami długa seria słonecznych i tym samym bezdeszczowych weekendów. Tym razem w pierwszym dniu weekendu również nie zabraknie Słońca, ponieważ zachmurzenie będzie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ Tylko lokalnie możliwe będą przelotne opady i burze, głównie po południu i wieczorem. W którym dokładnie miejscu? To jest niestety loteria 😉 Przypominam jednak, że na bieżąco można obserwować przemieszczanie się opadów w zakładce Zdjęcia satelitarne

W sobotę nastąpi ocieplenie. Temp. max. po południu wyniesie ok. 24/26°C, a więc zrobi się nawet gorąco. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1010 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie zmienne w zakresie między małym a dużym z przejaśnieniami. Na ogół bez opadów, jedynie początkowo w północnej połowie regionu lokalnie może wystąpić zanikający deszcz. Temp. min. ok. 15/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany nadal z południowego zachodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1010 hPa.

NIEDZIELA [30.07.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie się zmieniać od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Dopiero późnym popołudniem i pod wieczór miejscami wystąpią przelotne opady i burze ⛈️

Niestety znowu nie da się przewidzieć dokładnej lokalizacji tych zjawisk, gdyż o tej porze roku mają one najczęściej charakter rozproszony i nie tworzą zwartej strefy. Temp. max. ok. 24/26°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie w miarę stabilne około 1011 hPa.

A jaki będzie przełom lipca oraz sierpnia? O tym w niedzielny wieczór w mojej najnowszej prognozie pogody😉