Jaki będzie najbliższy weekend?

Astronomiczna i kalendarzowa zima dobiega końca. Jakiej pogody możemy się spodziewać w ostatni weekend zimy? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody oraz przyjemną ciekawostkę na koniec 🙂

W PIĄTEK [17.03.2023] – w całym województwie śląskim na niebie oprócz Słońca zobaczymy jedynie niegroźne i cienkie chmury piętra wysokiego 🌤️ które oczywiście nie przyniosą opadów.

Zrobi się cieplej. Temp. max. po południu wyniesie ok. 10/11°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu i południa, a ciśnienie delikatnie się obniży o 5 hPa do poziomu ok. 1020 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę – w całym regonie zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌘 lub umiarkowane. Bez opadów. Temperatura minimalna rano ok. 0/-3°C, tam więc szron jeszcze się pojawi na samochodach. Wiatr słaby z południa i południowego wschodu.

SOBOTA [18.03.2023] – pierwszy dzień weekendu zafunduje nam bardzo przyjemną pogodę. W całym regionie bez opadów i do tego dużo Słońca. Na niebie pojawią się jedynie cienkie i niegroźne chmury piętra wysokiego – cirrusy i cirrostratusy 🌤️

Dzięki coraz silniejszej operacji słonecznej temperatura wzrośnie po południu do ok. 11/13°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z kierunków południowych, a ciśnienie będzie stabilne ok. 1019-1018 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę – nadal w całym województwie śląskim bez opadów z niewielkim zachmurzeniem 🌘 Temperatura minimalna rano ok. -1/2°C, tak więc przymrozki już tylko lokalnie. Wiatr powieje słabo z kierunków południowych.

NIEDZIELA [19.03.2023] – drugi dzień weekendu również zapowiada się rewelacyjnie, jak na końcówkę astronomicznej zimy. Bez opadów, a do tego na niebie wciąż dominować będzie Słońce 🌤️ i niegroźne cienkie chmury piętra wysokiego.

Będzie jeszcze cieplej! Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 14/16°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1017 hPa.

Jeśli prognoza się sprawdzi, to czeka nas najcieplejszy weekend od początku roku. Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizował. A na koniec obiecana bardzo przyjemna ciekawostka, którą przeczytacie 👉tutaj