Prognoza na weekend

Po bardzo deszczowym piątku w weekend czeka nas dużo lepsza pogoda. Oto szczegóły.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie całkowite do dużego. W całym regionie będzie nadal padać 🌧️ głównie w pierwszej połowie nocy. Temp. min. ok. 6/9°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie do ok. 1000 hPa.

SOBOTA [28.10.2023] – w ciągu dnia przewiduję zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Najwięcej Słońca 🌞 zobaczymy przed południem. Po południu możliwe będą lokalnie przelotne opady 💧Temp. max. po południu ok. 12/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie będzie nadal rosnąć do ok. 1005 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie zmienne, przeważnie duże z przejaśnieniami umiarkowane. Na ogół bez opadów. Temp min. ok. 5/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie jeszcze lekko wzrośnie i ostatecznie ustabilizuje się na poziomie ok. 1008 hPa.

NIEDZIELA [29.10.2023] – drugi dzień weekendu przyniesie dalszą poprawę pogody. Będzie sporo Słońca 🌞 a na niebie pojawią się jedynie delikatne chmury piętra wysokiego. Nigdzie nie będzie padać. Ocieplenie. Temp. max. ok. 15/17°C. Wiatr powieje z południa słabo i umiarkowanie, jedynie w górach będzie silniejszy (halny) w porywach do ok. 60 km/h. Ciśnienie dość stabilne ok. 1009-1007 hPa.