Prognoza na pierwsze dni września

Po trzech najcieplejszych miesiącach w roku, które stanowią meteorologiczne lato, zaczynamy najcieplejszy miesiąc meteorologicznej jesieni. Oto prognoza na pierwsze dni września.

PIĄTEK [01.09.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ rano po umiarkowane i duże 🌥️ w ciągu dnia. Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 19/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1017 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie duże i całkowite. W drugiej części nocy i nad ranem miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 13/15°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1017 hPa.

SOBOTA [02.09.2023] – zachmurzenie będzie zmienne między całkowitym ☁️ a umiarkowanym ⛅ W większości regionu bez opadów. Przelotny słaby deszcz możliwy będzie tylko bardzo lokalnie. Temp. max. po południu ok. 21/22°C. Wiatr słaby przeważnie z zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1021 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie umiarkowane do całkowitego. Lokalnie możliwe będą opady deszczu. Temp. min. ok. 13/15°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

NIEDZIELA [03.09.2023] – zachmurzenie zmienne przeważnie w zakresie między dużym 🌥️ a umiarkowanym ⛅ Lokalnie możliwe będą przelotne opady, głównie w centrum i na południu regionu, gdzie może też zagrzmieć. Wciąż napływać będzie do nas powietrze polarno-morskie znad Atlantyku. Temp. max. ok. 20/21°C. Wiatr słaby z północnego zachodu i północy. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1025 hPa.

W PONIEDZIAŁEK I WTOREK [4-5.09.2023] na początku przyszłego tygodnia i tym samym nowego roku szkolnego, nad Polską znajdzie się prawdopodobnie ośrodek wyżowy, który zapewni nam sporo słonecznej aury z przyjemną temperaturą bez upału i duchoty.

Prognozę będę jeszcze aktualizował, a tymczasem zapraszam na filmową 👉ciekawostkę 😁