Prognoza na pierwszy weekend marca

Marzec zaczął się zimno. Zamiast zapowiadanej przez niektóre portale bardzo wczesnej wiosny, mamy powrót termicznej zimy. Jakiej pogody możemy spodziewać się w trakcie pierwszego weekendu marca?

W PIĄTEK [04-03-2022] w ciągu dnia w woj. śląskim będzie zachmurzenie całkowite lub duże. Lokalnie możliwe słabe opady śniegu. ❄️ Temp. max. ok. 0/3°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1021-1022 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego po całkowite. Miejscami wystąpią opady śniegu ❄️ tak więc sobotni poranek znowu może być gdzieniegdzie biały. Temp. min. ok. 0/-2°C. Wiatr słaby z północy.

W SOBOTĘ [05-03-2022] w ciągu dnia zachmurzenie duże z przejaśnieniami do całkowitego. Lokalnie możliwe opady śniegu. Temp. max. ok. 0/3°C, a więc wciąż zimno. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022-1023 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po małe. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. -1/-5°C. Wiatr słaby z północnego wschodu.

W NIEDZIELĘ [06-03-2022] w ciągu dnia zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego po całkowite. W większości regionu bez opadów. Temp. max. ok. 0/3°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1023-1021 hPa.

Na koniec mam gorącą prośbę, w związku z sytuacją w Ukrainie. Jeśli tylko możecie, proszę o wsparcie i pomoc osobom, które bronią Kijowa. Zbierają środki na zakup m.in. kasków i kamizelek. To także rodzina współtwórcy tej strony. Z góry dziękuję w imieniu potrzebujących. Link do zbiórki jest 👉 TUTAJ