Kiedy kolejne wichury i śnieżyce?

Niedziela przyniosła nam zapowiadaną wichurę związaną z głębokim niżem NADIA. Dziękuję Czytelnikom za przesłanie wielu zdjęć ukazujących skutki silnego wiatru. Czy początek tygodnia przyniesie uspokojenie w pogodzie? Jakie będą pierwsze dni lutego? Zapraszam na kilkudniową prognozę pogody.

W PONIEDZIAŁEK [31-01-2022] zachmurzenie duże i całkowite ☁️ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może słabo poprószyć śnieg, głównie w północnej części woj. śląskiego. Temp. max. ok. 1/3°C. Wiatr początkowo umiarkowany zachodu, później słaby z południowego zachodu, a wieczorem miejscami wręcz cisza. Wahania ciśnienia: 1013->1005->1007 hPa.

W NOCY Z PONIEDZIAŁKU NA WTOREK [31-01/01-02-2022] przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie duże i całkowite. Lokalnie może poprószyć śnieg. Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby z północnego zachodu.

WE WTOREK [01-02-2022] W CIĄGU DNIA ponownie duże i całkowite zachmurzenie. Lokalnie możliwe opady śniegu. UWAGA: nieco większych opadów śniegu w całym regionie spodziewam się dopiero we wtorek wieczorem, gdy z zachodu dotrze front związany z kolejnym dość aktywnym i głębokim niżem PHILINE. Wiatr umiarkowany z zachodu, wieczorem skręcający na południowo-zachodni i wzmagający się do dość silnego. Ciśnienie najpierw lekko wzrośnie do ok. 1012 hPa, a następnie gwałtownie spadnie do ok. 998 hPa.

W NOCY Z WTORKU NA ŚRODĘ [01/02-02.2022] zachmurzenie w woj. śląskim będzie całkowite ☁️ W całym regionie dość mocno sypnie śniegiem ❄️❄️ który nad ranem od zachodu zacznie miejscami przechodzić w deszcz ze śniegiem. Temperatura będzie wzrastać i w środowy poranek na termometrach zobaczymy ok. 1/2°C. Wiatr dość silny z południowego zachodu i zachodu w porywach do 60-70 km/h.

W ŚRODĘ [02-02-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Miejscami będzie padać śnieg ❄️ śnieg z deszczem lub deszcz 💧 Im mniejsza wysokość nad poziomem morza, tym większe prawdopodobieństwo deszczu. Temp. max. ok. 1/3°C. Wiatr dość silny z północnego zachodu w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie do 1015 hPa.

Krótko mówiąc, początek lutego przyniesie nam ponownie pogodę z pogranicza termicznej zimy i przedwiośnia. Noc z wtorku na środę oraz środa to znowu silniejszy wiatr, ale nie aż tak silny, jak to było w czasie niedzielnej wichury związanej z niżem NADIA. Kolejna aktualizacja prognozy ukaże się już we wtorek wieczorem :)