Prognoza na piątek i weekend

Za nami kolejny gorący i duszny dzień. W czwartek temperatura w woj. śląskim doszła do ok. 29°C, a więc było gorąco, ale jednak nie upalnie.

Jaka aurę zafundują nam trzy ostatnie dni tego tygodnia, czyli m.in. pierwszy weekend wakacji? Zapraszam na najnowszą prognozę i ciekawostkę na koniec 😉

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie w woj. śląskim będzie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Noc bardzo ciepła. Temp. min. rano ok. 17/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1013 hPa.

PIĄTEK [23.06.2023] – zachmurzenie zmienne między całkowitym ☁️ a umiarkowanym 🌥️ W większości regionu pojawią się opady deszczu oraz burze ⛈️ Pierwsze już nawet rano. Uwaga: w czasie burz opady mogą być intensywne. Lokalnie możliwy grad. Więcej informacji w tym osobnym 👉ostrzeżeniu

Temp. max. ok. 25/28°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie stabilne ok. 1013 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 12/15°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1017 hPa.

SOBOTA [24.06.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ do dużego z przejaśnieniami 🌥️ po południu. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ zwłaszcza przed południem.

Nastąpi ochłodzenie, gdyż napłynie do nas świeże powietrze polarno-morskie znad Atlantyku. Temp. max. po południu wyniesie ok. 17/19°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu i północy. Ciśnienie wzrośnie do 1022 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 10/13°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.’

NIEDZIELA [25.06.2023] – drugi dzień weekendu przyniesie nam piękną pogodę. Zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Nigdzie nie spodziewam się opadów.

Nastąpi ponowne ocieplenie. Temp. max. po południu wyniesie ok. 23/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i północy. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1018 hPa.

Jak widać, przed nami dni ze zmienną pogodą typową dla polskiego lata. Prognozę będę jeszcze aktualizował w razie zmian.

Na koniec najnowsza ciekawostka o naszych mieszkaniach 😃

👉TUTAJ