Prognoza na poniedziałek

Weekend przyniósł zapowiadane ochłodzenie, nazywane przez niektóre portale „Wielkim Atakiem Zimy”, w czasie którego miało spaść ponad metr śniegu na południu! 😅

Nic z tych rzeczy. Trochę poprószyło, miejscami spadło raptem kilka centymetrów białego puchu. Co nas czeka w poniedziałek? Oto szczegóły 😁

NOC z niedzieli na poniedziałek – zachmurzenie duże z przejaśnieniami do całkowitego ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temperatura minimalna wyniesie ok. 5/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie 1010-1008 hPa.

PONIEDZIAŁEK [20.11.2023] – od rana do wieczora zachmurzenie całkowite ☁️ Do tego w większości regionu wystąpią opady deszczu ☔ związane z niżem MARCO, którego centrum znajdzie się nad Polską.

Niż ten będzie się jednak wypełniać, czyli stopniowo zanikać, dlatego też ciśnienie już nie będzie spadać, lecz zatrzyma się na poziomie ok. 1007 hPa.

MARCO sprowadzi do nas dość ciepłe powietrze polarno-morskie znad Atlantyku, stąd temperatura maksymalna wyniesie ok. 7/9°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu oraz zachodu.

Kolejne bardzo ciekawe wiadomości dotyczące pogody w następnych dniach znajdziecie 👉 TUTAJ