Prognoza na przełom czerwca i lipca

We wtorek przez woj. śląskie przeszedł zapowiadany front, przynosząc wzrost zachmurzenia, miejscami opady, lokalne burze oraz spadek temperatury. Upał utrzymywał się już tylko we wschodniej części Polski. Przypomnę, że ostrzeżenie przed upałami z grafiką dla całego kraju jest na bieżąco aktualizowane i przedłużane na kolejne dni TUTAJ

W ŚRODĘ [29-06-2022] zachmurzenie zmienne małego 🌤️ po duże 🌥️ Na ogół bez opadów, jedynie późnym popołudniem lokalnie możliwe będą punktowe opady i burze. Temp. max. ok. 29/31°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. Ciśnienie spadnie do 1013 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie umiarkowane do małego 🌒 Na ogół bez opadów. Temp. min. o świcie ok. 17/20°C. Będzie to zatem najcieplejsza noc od początku roku. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu.

CZWARTEK [30-06-2022] – zachmurzenie przez większość dnia będzie małe 🌤️ i umiarkowane. Na przeważającym obszarze bez opadów, jedynie po południu lokalnie mogą pojawić się punktowe burze 🌩️ To będzie bardzo upalny dzień. Temp. max. ok. 31/34°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1011-1013 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie najwyżej małe. Bez opadów. Temp. min. o świcie ok. 18/21°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

PIĄTEK [01-07-2022] – pierwszy dzień lipca będzie również bardzo upalny. Od rana dużo Słońca. Zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem od zachodu wzrastające do dużego i wtedy mogą pojawić się miejscami opady i lokalne burze 🌩️ Temp. max. po południu ok. 32/35°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie nadal stabilne w zakresie 1011-1014 hPa.

Prognoza będzie na bieżąco aktualizowana. Jako ciekawostkę dodam, że jeszcze większy upał będzie panował m.in. na Mazowszu i w Małopolsce, gdzie miejscami temperatura wzrośnie do ok. 35/37°C.

A gdzie w Polsce i Europie najdłużej świeci Słońce? Tego dowiesz się z mojej najnowszej CIEKAWOSTKI