Zima coraz bardziej się rozkręca!

Trwa wczesna listopadowa zima. Jakiej pogody możemy się spodziewać na przełomie listopada i grudnia? Zapraszam na szczegóły.

ŚRODA [29.11.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie zróżnicowane od całkowitego ☁️ po małe 🌤️ tak więc po południu zobaczymy również Słońce. W większości regionu już bez opadów, jedynie rano może jeszcze lokalnie słabo poprószyć śnieg.

Utrzyma się termiczna zima. Temp. max. wyniesie ok. -2/-4°C. Uwaga: po zachodzie Słońca temperatura zacznie szybko spadać przy rozpogodzeniach. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1008 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie zmienne od małego po duże. Śnieg poprószy tylko lokalnie. Temp. min. ok. -4/-7°C wystąpi w pierwszej części nocy w trakcie rozpogodzeń. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1008 hPa.

CZWARTEK [30.11.2023] – zachmurzenie zmienne między dużym 🌥️ a przejściowo nawet małym 🌤️ W ciągu dnia przeważnie bez opadów. Temp. max. ok. 0/1°C. Wiatr słaby najpierw z południowego zachodu, zaś wieczorem zacznie zmieniać kierunek na wschodni. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1005 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie będzie wzrastać do dużego oraz całkowitego ☁️ Tylko lokalnie – głównie na krańcach południowych – może poprószyć śnieg ❄️ Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne ok. 1003 hPa.

PIĄTEK [01.12.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ gdyż z południowego zachodu zbliży się kolejny układ niżowy, przynosząc po południu i wieczorem opady śniegu ❄️ ale na razie głównie w południowej połowie regionu. Temp. max. ok. 0/1°C. Wiatr słaby ze wschodu i północnego wschodu. Ciśnienie stabilne 1004 hPa.

UWAGA: piątkowe opady będą prawdopodobnie zapowiedzią kolejnych dużo większych śnieżyc ❄️❄️❄️ które wystąpią w weekend, ale o tym szczegółowo napiszę w czwartek wieczorem w najnowszej prognozie kilkudniowej, na którą już teraz zapraszam 😉