Prognoza na sobotę

W piątek po południu i wieczorem znad Czech i Słowacji wkroczyła do woj. śląskiego strefa umiarkowanych opadów śniegu, ale to dopiero preludium do tego, co się będzie działo w sobotę. Zapraszam na szczegóły.

NOC z piątku na sobotę – w całym regionie zachmurzenie będzie całkowite ☁️ Opady śniegu ❄️ obejmą już całe województwo śląskie. Najmocniej będzie sypać ❄️❄️ w południowej i centralnej części regionu.

Temp. ok. -2/-4°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1001 hPa.

SOBOTA [02.12.2012] – od rana do wieczora pogodę będzie kształtować niż ROBIN, którego centrum będzie się przemieszczać w kierunku Ukrainy. Wszędzie przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ z ciągłymi opadami śniegu, które PÓŹNYM POPOŁUDNIEM I WIECZOREM [godz. 15-21] BĘDĄ INTENSYWNE ❄️❄️❄️

W czasie najsilniejszych opadów przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie nawet do 2 cm na godzinę! Temperatura max. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu oraz północy. Ciśnienie w ciągu dnia stabilne ok. 1001 hPa, natomiast wieczorem zacznie szybko wzrastać.

UWAGA: osobne ostrzeżenie dotyczące zasięgu oraz intensywności śnieżyc zamieściłem 👉🏻TUTAJ zaś prognoza na cały weekend jest 👉🏻TUTAJ