Prognoza na środę

Pierwsze dni tego tygodnia przyniosły nam pochmurną i deszczową 🌧️ pogodę. Jak będzie w środę? Oto szczegóły.

NOC z wtorku na środę – nadal zachmurzenie całkowite. Na przesuwającym się z północy na południe chłodnym froncie atmosferycznym wystąpią miejscami niewielkie opady deszczu ☔ przechodzące w śnieg ❄️ Do rana krajobrazy lokalnie mogą się lekko zabielić.

Nastąpi wyraźne ochłodzenie, gdyż z północy napłynie do nas zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Temperatura minimalna rano wyniesie ok. -1/-3°C. Najchłodniej będzie na północy regionu, m.in. w okolicach Częstochowy. Wiatr słaby i umiarkowany z północy i północnego wschodu. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie do 1023 hPa.

ŚRODA [22.11.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ głównie na północy regionu. Na ogół już bez opadów, jedynie lokalnie mogą wystąpić słabe przelotne opady śniegu.

Temp. max. wyniesie ok. 0/-1°C, tam więc zapanuje termiczna zima, a lokalnie nawet całodobowy mróz. Wiatr słaby z północy i północnego wschodu. Ciśnienie jeszcze wzrośnie do ok. 1028 hPa.

Koniecznie zajrzyjcie jeszcze dzisiaj do zakładki 👉 Prognoza kilkudniowa, gdyż ukażą się w niej bardzo ważne informacje pogodowe!