Prognoza na weekend

Przed nami pierwszy weekend listopada. Czy pogoda będzie równie sprzyjająca jak w czasie ostatniego weekendu października? Zapraszam na szczegóły.

PIĄTEK [03.11.2023] – od zachodu dotrze front głębokiego niżu EMIR, którego centrum znajdzie się nad Morzem Północnym. Zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego ☁️ aż do wystąpienia w większości regionu opadów deszczu 🌧️ głównie po południu i wieczorem. Temp. max. ok. 12/14°C. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południowego wschodu oraz południa. Ciśnienie po spadku do ok. 984 hPa wieczorem zacznie rosnąć.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. rano ok. 5/7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie o 15 hPa do ok. 998 hPa.

SOBOTA [04.11.2023] – pierwszy dzień weekendu przyniesie poprawę pogody. Zachmurzenie w całym regionie zmniejszy się do umiarkowanego ⛅ i małego 🌤️ Bez opadów. Temp. max. ok. 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu i południa. Ciśnienie po południu zacznie ponownie spadać.

NOC z soboty na niedzielę – początkowo pogodnie 🌜 W drugiej połowie nocy zachmurzenie zacznie od zachodu wzrastać do dużego i całkowitego ☁️ i nad ranem lokalnie pojawią się przelotne opady. Temp. min. ok. 2/4°C wystąpi w pierwszej części nocy w czasie rozpogodzeń. Nie można wykluczyć punktowych niewielkich przygruntowych przymrozków. Wiatr słaby z kierunków południowych, jedynie w górach silny w porywach do 70-80 km/h. Ciśnienie wyraźnie spadnie do ok. 988 hPa.

NIEDZIELA [05.11.2023] – od rana w całym regionie pochmurno z narastającymi opadami deszczu 🌧️ Padać będzie głównie przed południem. Po południu opady będą od zachodu zanikać i miejscami pojawią się przejaśnienia 🌥️ Temp. max. ok. 9/11°C wystąpi dopiero pod wieczór. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, wieczorem nieco silniejszy z południowego zachodu. Ciśnienie bardzo niskie, w południe ok. 985 hPa, po południu i wieczorem będzie rosnąć.