Prognoza pogody na weekend

Zapraszam na szczegółową prognozę pogody dla województwa śląskiego.

PIĄTEK [17.11.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ w górach przechodzące w śnieg. Temp. max. przed południem ok. 4/6°C. Po południu i wieczorem spadnie do ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północy oraz północnego-zachodu. Ciśnienie będzie rosnąć i do północy osiągnie poziom ok. 1015 hPa.

NOC z piątku na sobotę – nadal zachmurzenie całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ a w Beskidach także śniegu ❄️ Temp. min. ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie będzie nadal wzrastać do 1018 hPa.

SOBOTA [18.11.2023] – zachmurzenie w całym regionie duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią niewielkie opady deszczu 🌧️ lub śniegu z deszczem, a od ok. 300 m n.p.m. głównie śniegu ❄️ W Beskidach wyraźnie się zabieli.

Niż LINUS, którego centrum znajdzie się nad Morzem Czarnym, ściągnie w naszym kierunku z północy jeszcze chłodniejsze powietrze, dlatego też temperatura w ciągu dnia już praktycznie nie wzrośnie i wyniesie najwyżej 1/3°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północy. Ciśnienie nadal będzie dość szybko rosnąć do ok. 1025 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 0°C, natomiast w miejscach dłuższych rozpogodzeń pojawią się przymrozki do ok. -1/-2°C. Wiatr słaby najpierw z północy, a w drugiej części nocy skręci na południowy. Ciśnienie będzie spadać do 1017 hPa.

NIEDZIELA [19.11.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie duże 🌥️ do całkowitego ☁️ Z zachodu nasunie się kolejny front z opadami śniegu ❄️ przechodzącymi w deszcz 🌧️ Temp. max. wystąpi dopiero późnym wieczorem i wyniesie ok. 4/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie będzie nadal spadać do ok. 1010 hPa.

Generalnie przed nami nieco większe ochłodzenie. Na wyżynach, a nawet nizinach, pojawią się miejscami pierwsze w tym sezonie płatki śniegu ❄️ W górach krajobrazy wyraźnie się zabielą. Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizować.