Kilkudniowa prognoza pogody

Po bardzo ciepłym lutym mamy jak na razie zimny marzec, a wszystko przez zmianę cyrkulacji powietrza. Noce i poranki są mroźne, a w ciągu dnia temperatura wzrasta zaledwie do kilku stopni powyżej zera. Niestety na najbliższe dni nie mam dla Was dobrych wiadomości.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie będzie wzrastać od północy do dużego i całkowitego. Miejscami poprószy śnieg, tak więc lokalnie może się zabielić. Temp. min. w pierwszej części nocy ok. -1/-3°C. Wiatr słaby z północy.

W PIĄTEK [04-03-2022] w ciągu dnia w woj. śląskim, będzie dość pochmurno. Zachmurzenie całkowite lub duże z przejaśnieniami. Lokalnie poprószy śnieg. Temp. max. ok. 0/3°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1021-1022 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego po całkowite. Lokalnie możliwe będą opady śniegu. Temp. min. ok. -1/-4°C. Wiatr słaby z północy.

W SOBOTĘ [05-03-2022] w ciągu dnia zachmurzenie duże z przejaśnieniami do całkowitego. Lokalnie przelotne opady śniegu. Temp. max. ok. 1/3°C, a więc wciąż zimno. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022-1023 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po małe. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. -2/-6°C. Wiatr słaby z północnego wschodu.

W NIEDZIELĘ [06-03-2022] w ciągu dnia zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego po całkowite. W większości regionu bez opadów. Temp. max. ok. 0/3°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1020 hPa.

Prognoza będzie jeszcze aktualizowana na bieżąco, ale nie ma mowy o ociepleniu. Temperatura średnia dobowa wyniesie około lub nieco poniżej zera, czyli przed nami termiczna zima.

Na koniec mam prośbę, w związku z sytuacją w Ukrainie. Jeśli tylko możecie, proszę o wsparcie i pomoc osobom, które bronią Kijowa. Zbierają środki na zakup m.in. kasków i kamizelek. To także rodzina współtwórcy tej strony. Z góry dziękuję w imieniu potrzebujących. Link do zbiórki jest 👉TUTAJ