Prognoza na weekend

Pierwsze dwie dekady kwietnia miały niewiele wspólnego z prawdziwą wiosną. Temperatura była niższa od normy wieloletniej, często nie przekraczała w ciągu dnia 10 stopni i tym samym wyraźnie hamowała rozwój roślin. Czy weekend przyniesie ocieplenie?

W PIĄTEK [22-04-2022] zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od umiarkowane po całkowite. Przez większość dnia na ogół bez opadów. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem nad południową część woj. śląskiego nasunie się strefa opadów deszczu. Temp. max. ok. 10/15°C, a więc trochę cieplej niż ostatnio. Wiatr słaby do umiarkowanego ze wschodu. Ciśnienie dość stabilne 1012-1009 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od całkowitego na południu regionu po małe na pozostałym obszarze. W większości woj. śląskiego bez opadów, jedynie na południu początkowo może pokropić deszcz. Temp. min. rano ok. 0/5°C. Lokalnie w mrozowiskach możliwe przymrozki. Wiatr umiarkowany ze wschodu i północnego wschodu.

W SOBOTĘ [23-04-2022] w ciągu dnia zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ Bez opadów. Temp. max. ok. 12/14°C. Wiatr słaby z północy i północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1009 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ w większości regionu bezchmurnie lub najwyżej małe zachmurzenie, dopiero nad ranem od południa zacznie się chmurzyć. Bez opadów. Temp. min. ok. 1/5°C. Wiatr słaby ze wchodu.

W NIEDZIELĘ [24-04-2022] w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie całkowite i duże, choć po południu gdzieniegdzie może przejściowo maleć do umiarkowanego i małego. Miejscami wystąpią opady deszczu. Trudno precyzyjnie określić, o której godzinie w danej części woj. śląskiego wystąpi deszcz, gdyż strefy opadowe będą dość nieregularne. Po południu i wieczorem lokalnie może zagrzmieć.

Drugi dzień weekendu będzie również dość ciepły, gdyż temp. max. sięgnie ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu, wieczorem skręcający na południowy. Ciśnienie najpierw spadnie do ok. 1000 hPa, później zacznie lekko rosnąć.

Krótko mówiąc, weekend przyniesie nieco wyższe temperatury. Sobota będzie lepsza od niedzieli.

Na koniec 👉ciekawostka sprzed kilku dni dla tych, którzy jeszcze nie czytali 😉

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne