Prognoza na weekend :)

Tegoroczny wrzesień to jedna wielka porażka, jeśli chodzi o pogodę. Praktycznie przez cały miesiąc było pochmurno, deszczowo 🌧️ i chłodno, wbrew tzw. prognozom długoterminowym, które zapowiadały ciepły wrzesień. Na szczęście większość moich Czytelników już wie, że internetowe długoterminowe prognozy to zwykłe wróżenie z fusów i najlepiej po prostu ich nie czytać 😉

W PIĄTEK [30-09-2022] – zachmurzenie w całym regionie będzie niestety całkowite ☁️ W zdecydowanej większości województwa śląskiego wystąpią opady deszczu 🌧️ które w wielu miejscach będą mieć charakter ciągły. Późnym popołudniem i wieczorem od zachodu zanik opadów. Chłodno. Temp. max. ok. 10/12°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1015 hPa.

CZY PIERWSZY WEEKEND PAŹDZIERNIKA PRZYNIESIE POPRAWĘ POGODY?

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. W większości regionu już bez opadów, jedynie na krańcach południowych woj.śląskiego może pokropić. Lokalnie utworzą się mgły. Temp. min. ok. 6/9°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

W SOBOTĘ [01-10-2022] – zachmurzenie będzie przeważnie duże 🌥️ i całkowite ☁️ W ciągu dnia na ogół bez opadów i to jest pierwsza dobra wiadomość. Wyjątkiem będą Beskidy, gdzie może lokalnie pokropić. Dopiero wieczorem do całego regionu od zachodu wkroczy kolejny front z deszczem 🌧️ Drugą dobrą wiadomością jest ocieplenie. Temp. max. po południu wyniesie ok. 14/16°C. Wiatr słaby do umiarkowanego z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1010-1011 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie całkowite i duże. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ głównie w pierwszej części nocy. Temp. min. ok. 9/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu i zachodu.

W NIEDZIELĘ [02-10-2022] – zachmurzenie będzie zmienne, tak więc na pewno pojawią się przejaśnienia ⛅ Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ głównie po południu. Temp. max. ok. 14/17°C. Wiatr niestety umiarkowany i dość silny z zachodu. Ciśnienie ok. 1015 hPa.

Prognoza w razie zmian będzie oczywiście na bieżąco aktualizowana, tak więc zaglądajcie i sprawdzajcie, czy coś się nie zmieniło 😉