Prognoza pogody na weekend

Ostatnie weekendy przynosiły nam sporo Słońca 🌞 a jak będzie w czasie tego najbliższego? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody.

PIĄTEK [05.05.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie małe 🌤️ i oczywiście bez opadów. Temp. max. po południu ok. 18/20°C a więc przyjemnie ciepło. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. Ciśnienie stabilne ok. 1021 hPa.

Dodam, że na północy Polski, gdzie napłynie kolejna dawka świeżego powietrza arktycznego aż z okolic Bieguna Północnego, temperatura miejscami nie przekroczy nawet 10 stopni.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 7/9°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

SOBOTA [06.05.2023] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ oraz całkowite ☁️ W ciągu dnia do regionu dotrze front z opadami deszczu 🌧️

W GZM opadów ☔ spodziewam się mniej więcej między godz. 11 a 15.

Temperatura maksymalna dość zróżnicowana ok. 11/17°C. Najchłodniej na północy regionu, czyli m.in. w okolicach Częstochowy, zaś najcieplej na południu woj. śląskiego w okolicach Bielska-Białej.

Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1015 hPa, po czym zacznie ponownie wolno rosnąć.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Opady deszczu lub mżawki możliwe będą tylko lokalnie, w większości regionu już bez deszczu. Temp. min. ok. 6/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie zacznie lekko rosnąć.

NIEDZIELA [07.05.2023] – przewiduję zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże. Na ogół już bez opadów, jedynie lokalnie może słabo pokropić lub mżyć, głównie na południu regionu.

Dalszy napływ powietrza z Arktyki oraz brak Słońca przyczynią się do tego, że temp. max. po południu wyniesie zaledwie ok. 7/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany z najzimniejszego kierunku, czyli północnego wschodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1026 hPa.

Dodam, że dużo bardziej słoneczna 🌞 i tym samym cieplejsza pogoda panować będzie w niedzielę w północnej połowie Polski.

Prognozę będę oczywiście aktualizował w razie zmian 🙂