Jaki będzie weekend?

Po czwartkowym sporym ochłodzeniu czekają nas kolejne zmiany w pogodzie. Zapraszam na szczegółową kilkudniową prognozę pogody dla województwa śląskiego.

PIĄTEK [15.09.2023] – pogodę w województwie śląskim będzie w ciągu dnia kształtować wyż QUITERIA z centrum nad Bałtykiem. Zachmurzenie od dużego 🌥️ rano po małe 🌤️ w ciągu dnia. Bez opadów. Temperatura max. po południu wyniesie ok. 20/22°C. Wiatr powieje słabo ze wschodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1024-1022 hPa.

NOC z piątku na sobotę – w całym regionie będzie praktycznie bezchmurna i bezksiężycowa, gdyż nasz naturalny satelita jest obecnie w nowiu. Oczywiście bez opadów. Temp. min. rano wyniesie ok. 8/11°C. Wiatr słaby ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1021 hPa.

SOBOTA [16.09.2023] – pierwszy dzień weekendu przyniesie nam mnóstwo Słońca 🌞 W całym woj. śląskim od rana do wieczora bezchmurnie lub najwyżej małe 🌤️ zachmurzenie i tym samym bez opadów. Do tego temperatura będzie bardzo przyjemna ok. 22/24°C. Wiatr powieje słabo z południowego wschodu, a ciśnienie minimalnie spadnie do 1019 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie przeważnie umiarkowane i małe. Bez opadów. Temp. min. ok. 10/13°C. Wiatr słaby z południowego wschodu i południa. Ciśnienie stabilne ok. 1019 hPa.

NIEDZIELA [17.09.2023] – w drugim dniu weekendu również nie zabraknie Słońca. Zachmurzenie będzie zmienne od dużego rano po umiarkowane ⛅ i małe 🌤️ w ciągu dnia. Bez opadów. Jeszcze cieplej. Temp. max. po południu wyniesie ok. 24/26°C. Wiatr słaby z kierunków południowych, a ciśnienie będzie nadal stabilne ok. 1019 hPa.

Krótko mówiąc, przed nami kolejny piękny weekend. Prognozę będę oczywiście aktualizować w razie zmian 😉