Prognoza na weekend + ciekawostka

Wrzesień nas rozpieszcza pod względem pogody, ale przed nami zmiana. Zapraszam na szczegóły prognozy + ciekawostkę na koniec 😀

PIĄTEK [22.09.2023] – rano zachmurzenie małe 🌤️ W ciągu dnia wzrastające od zachodu do umiarkowanego ⛅ i dużego z przejaśnieniami 🌥️ ale jeszcze na ogół bez opadów. Ciepło. Temp. max. po południu wyniesie ok. 23/25°C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany z kierunków południowych, jedynie na terenach podgórskich silniejszy, gdyż tam pojawi się halny. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1005 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie umiarkowane do całkowitego. Na przechodzącym z zachodu na wschód froncie pojawią się w większości regionu opady deszczu 🌧️ Lokalnie może również zagrzmieć 🌩️ Temp. min. ok. 13/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa, za frontem skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie po przejściu frontu zacznie rosnąć do ok. 1010 hPa.

SOBOTA [23.09.2023] – zachmurzenie duże 🌥️ i całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ W południowej połowie woj. śląskiego opady mogą mieć charakter ciągły 🌧️🌧️ Napłynie do nas chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Temp. max. wyniesie ok. 16/19°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu. Ciśnienie będzie nadal wzrastać do ok. 1015 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Lokalnie wystąpią opady deszczu 🌧️ na falującym froncie, głównie w południowo-wschodniej części regionu. Temp. min. ok. 11/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Nastąpi dalszy wzrost ciśnienia do ok. 1022 hPa.

NIEDZIELA [24.09.2023] – zachmurzenie od całkowitego ☁️ zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie woj. śląskigo, gdzie miejscami nadal będzie padać deszcz, po duże z przejaśnieniami 🌥️ na północnym zachodzie regionu, gdzie padać już nie powinno. Temp. max. od 13/14°C w okolicach Bielska-Białej do 16/18°C w okolicach Częstochowy. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie nadal będzie rosnąć do ok. 1025 hPa.

Jak widać, pierwsze dni astronomicznej jesieni przyniosą nam wyraźne ochłodzenie nawet o około 10 stopni. Na koniec zapraszam na najnowszą jakże aktualną 👉ciekawostkę 😜