Prognoza na Wigilię i Święta ⭐🎄🎁

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

NIEDZIELA 🎄 [24.12.2023] – wigilijny poranek będzie bardzo bardzo biały ❄️❄️❄️ ☃️ Czekać nas będzie zatem znowu konkretne odśnieżanie po kolejnych opadach. Górny Śląsk będzie najbardziej śnieżnym regionem w kraju. Niestety w ciągu dnia napłynie za frontem cieplejsze powietrze i opady śniegu zamienią się po południu oraz wieczorem w opady deszczu ☔ Śnieg zacznie się topić i zrobi się plucha. Temperatura będzie rosnąć i przed północną wyniesie ok. 6/7°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie ok. 1005-1002 hPa.

NOC z niedzieli na poniedziałek – niestety pochmurna i okresami deszczowa 🌧️ Temperatura będzie cały czas rosnąć i rano wyniesie ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie 1001-1003 hPa.

PONIEDZIAŁEK [25.12.2023] – pierwszy dzień Świąt zapowiada się dość pochmurno. Zachmurzenie będzie całkowite ☁️ i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Będzie ciepło. Temp. max. wyniesie ok. 9/112°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu i zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1008 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie duże i całkowite. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 7/9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu oraz południowego zachodu. Ciśnienie 1010-1007 hPa.

WTOREK [26.12.2023] – w drugim dniu Świąt zachmurzenie będzie przeważnie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może przelotnie popadać. Nadal ciepło. Temp. max. ok. 9/11°C. Wiatr niestety dość silny nadal z południowego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1015 hPa. Prognozę w razie zmian będę na bieżąco aktualizować.

DROGIE CZYTELNICZKI I DROCZY CZYTELNICY, na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia pragnę Wam złożyć życzenia Zdrowia, Spokoju i Miłych chwil spędzonych w gronie Najbliższych 👨‍👩‍👧‍👦 ⭐🎄🎁 ♥️