Prognoza na wtorek

Trwa wczesna termiczna zima. Średnia dobowa temperatura nadal jest ujemna. We wtorek listopadowa zima pokaże bardziej swoje śnieżne oblicze. Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla woj. śląskiego.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie w całym regionie wzrośnie do dużego oraz całkowitego ☁️ W drugiej części nocy do woj. śląskiego dotrze z południowego zachodu strefa ciągłych opadów śniegu ❄️❄️ związanych z niżem OLIVER znad Niemiec.

Do rana w większości regionu, zwłaszcza w południowej i centralnej części woj. śląskiego utworzy się świeża kilkucentymetrowa warstwa śniegu ❄️ Warunki jazdy ulegną pogorszeniu.

Temperatura minimalna wyniesie od ok. 0°C w rejonie Raciborza do ok. -4°C w okolicach Częstochowy. Wiatr powieje słabo z południowego wschodu, a następnie ze wschodu. Ciśnienie gwałtownie spadnie do poziomu 995 hPa.

WTOREK [28.11.2023] – od rana do wieczora w całym woj. śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ W większości regionu nadal będzie padać śnieg ❄️ Więcej informacji z grafiką dla całego kraju znajdziecie w tym osobnym 👉🏻WPISIE

Temp. max. wyniesie ok. -1/+1°C. Wiatr powieje słabo ze wschodu i północnego wschodu, a wieczorem z północy. Ciśnienie lekko spadnie do 992 hPa, po czym zacznie rosnąć.

Już teraz zapraszam na wtorkowy wieczór, gdyż wówczas zamieszczę najnowszą prognozę kilkudniową 😉