Prognoza pogody na weekend

Ostatnie dni przyniosły nam spadek temperatury, jednak to tylko początek większego ochłodzenia. Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody.

PIĄTEK [06.10.2023] – w ciągu dnia przewiduję w regionie zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane ⛅ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Bez opadów. Deszcz pojawi się w północnym pasie Polski. Napływać będzie do nas nadal powietrze polarno-morskie znad Atlantyku. Temp. max. po południu ok. 17/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu i zachodu. Ciśnienie 1028->1024 hPa.

NOC z piątku na sobotę – w woj. śląskim zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Na ogół bez opadów. Deszcz będzie za to padać w całej północnej połowie Polski. Temp. min. ok. 11/13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie do 1017 hPa.

SOBOTA [07.10.2023] – zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Przed południem na ogół bez deszczu. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem miejscami wystąpią opady ☔ Temp. max. ok. 16/18°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie 1017-1015 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie duże i całkowite. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ na kolejnym froncie atmosferycznym, który nadciągnie z północy. Temp. min. ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu, a potem z północy. Ciśnienie spadnie do 1013 hPa, po czym zacznie rosnąć.

NIEDZIELA [08.10.2023] – rano jeszcze pochmurno i deszczowo 🌧️ ale w ciągu dnia od północy będą szybko postępować przejaśnienia oraz rozpogodzenia, tak więc niedzielne popołudnie będzie już słoneczne 🌤️ i bezdeszczowe 😃

Nastąpi niestety dalsze ochłodzenie, gdyż z północy napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. Temp. max. wyniesie zaledwie ok. 11/13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu oraz północy. Przy tej dość niskiej temperaturze będzie obniżał tzw. temperaturę odczuwalną jeszcze o kilka stopni. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie i w późny niedzielny wieczór osiągnie ok. 1027 hPa.

Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizował, dlatego warto do niej zaglądać 😉