Prognoza orientacyjna do końca maja

Wtorek przyniósł nam zapowiadane zmiany w pogodzie. Zrobiło się pochmurno i miejscami wystąpiły opady deszczu. Co nas czeka w kolejnych dniach? O tym w mojej najnowszej prognozie.

W ŚRODĘ [25-05-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie całkowite i duże. W większości regionu spadnie deszcz 🌧️ Miejscami (głównie w zachodniej, północnej i centralnej części woj. śląskiego) opady będą dość intensywne rzędu co najmniej kilkunastu, a lokalnie nawet powyżej 20 litrów na m2. Po południu opady będą stopniowo słabnąć. Temp. max. będzie podobna do tej minimalnej z nocy, czyli ok. 13/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1017 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK pojawią się przejaśnienia oraz rozpogodzenia 🌜 Na ogół już bez opadów. Temp. min. o świcie ok. 7/10°C. Wiatr słaby z południowego zachodu.

W CZWARTEK [26-05-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ ale na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 20/21°C. Wiatr z zachodu umiarkowany i dość silny w porywach do 50-60 km/h Ciśnienie stabilne ok. 1018-1020 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od małego po duże. Bez opadów. Temp. min. ok. 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i południowego zachodu.

W PIĄTEK [27-05-2022] rano bez opadów i miejscami przejaśnienia ⛅ Później z północnego zachodu nasunie się kolejny front, na którym zachmurzenie wzrośnie do całkowitego i wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 18/20°C. Wiatr umiarkowany i silny w porywach do 50-70 km/h z kierunków zachodnich. Ciśnienie około 1015 hPa.

CO NAS CZEKA DO KOŃCA MAJA?

Czytelnicy spragnieni lata pytają, kiedy jest szansa na pierwszy upał? Niestety nie mam dla nich dobrych wiadomości. W ostatnich dniach maja nie ma mowy ani o dniach upalnych 30+ ani o gorących 25+

Z moich najnowszych analiz wynika, że końcówka meteorologicznej wiosny będzie dość chłodna, gdyż przeważać będą dni z temperaturą maksymalną w zakresie 14/19°C.

Szczegółowa prognoza na ostatni weekend maja ukaże się w czwartek 26.05.2022 Na koniec zapraszam na 👉ciekawostkę dotyczącą bardzo suchego jak dotąd maja.

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne