Prognoza pogody dla woj. śląskiego

Ostatnie dni przyniosły nam zmienną pogodę, najpierw było dużo deszczu, potem trochę przejaśnień i niestety wciąż niezbyt ciepło. Czy w weekend możemy liczyć na poprawę pogody i ocieplenie?

W PIĄTEK [21.05.2021] – przewiduję zmienne zachmurzenie. Przed południem dość słonecznie, po południu chmur będzie przybywać, ale słabe opady pojawią się dopiero wieczorem i tylko lokalnie. Temp. min. w nocy ok. 5/7°C. Temp. max. po południu ok. 18/19°C. Wiatr południowo-zachodni, niestety umiarkowany i dość silny. Ciśnienie spadnie o ok. 8 hPa.

W SOBOTĘ [22.05.2021] – pochmurno i deszczowo. Dopiero późnym popołudniem przejaśni się, ale wieczorem miejscami może jeszcze przelotnie padać, a lokalnie też zagrzmieć. Temp. min. w nocy ok. 9/11°C. Temp. max. po południu ok. 14/16°C. Wiatr południowy do południowo-zachodniego nadal umiarkowany i dość silny. Niewielkie wahania ciśnienia w okolicy 1010 hPa.

W NIEDZIELĘ [23.05.2021] – przed południem przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i bez opadów. Po południu zachmurzenie duże oraz całkowite. Miejscami pojawią się opady deszczu, lokalnie możliwe również burze. Temp. min. w nocy ok. 6/9°C. Temp. max. po południu ok. 15/17°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1020 hPa.

Prognoza będzie na bieżąco aktualizowana 🙂