Prognoza pogody do końca listopada

Weekend przyniósł nam kontynuację typowego listopadowego przedzimia, w czasie którego średnia dobowa temperatura zawiera się w przedziale 0/5°C. Jaka pogoda czeka nas w ostatnich dniach listopada? Zapraszam na szczegóły prognozy 😉

W PONIEDZIAŁEK [28-11-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 4/6°C. Wiatr powieje słabo z południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1022 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie zmienne od całkowitego po małe. Bez opadów. Miejscami utworzą się mgły 🌫️ Temp. min. ok. -1/-4°C. Najchłodniej w miejscach rozpogodzeń. Wiatr słaby z południowego wschodu.

We WTOREK [29-11-2022] – zachmurzenie zróżnicowane od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Bez opadów. Temp. max. ok. 1/5°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1025 hPa.

W NOCY z wtorku na środę ponownie zachmurzenie zróżnicowane przeważnie od umiarkowanego po całkowite. Na ogół bez opadów. Miejscami możliwe mgły 🌫️ Temp. min. ok. -1/-5°C. Wiatr słaby z południowego wschodu i wschodu.

W ŚRODĘ [30-11-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie duże 🌥️ i całkowite ☁️ Najwięcej przejaśnień w górach. Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 0/3°C, a więc nieco chłodniej. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 4-5 stopni. Ciśnienie stabilne ok. 1025-1027 hPa.

Krótko mówiąc, przed nami kontynuacja „zgniłej” pogody typowej dla końca listopada. A jaką pogodę przyniosą pierwsze dni grudnia? O tym już we wtorek wieczorem 😉