Prognoza pogody na czwartek

Za nami kolejny pochmurny i śnieżno-deszczowy dzień. Niestety kolejna doba nie przyniesie istotnych zmian w pogodzie. Oto szczegóły.

W NOCY ze środy na czwartek – przewiduję w całym województwie śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ z opadami śniegu ❄️ i deszczu ze śniegiem. Mniej więcej od 300 m n.p.m. będzie sypać śnieg ❄️ Temp. min. ok. 0/1°C. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z kierunków zachodnich.

W CZWARTEK [02.02.2023] – czeka nas kolejny pochmurny dzień z zachmurzeniem całkowitym ☁️ i dużym oraz okresowymi opadami śniegu ❄️ i deszczu 💧że śniegiem. Mniej więcej od wysokości 300 m n.p.m. będzie padać głównie sam śnieg ❄️ Temp. max. ok. 1/3°C.

Wiatr z zachodu i północnego zachodu, niestety umiarkowany i silny w porywach do ok. 50-65 km/h, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie początkowo stabilne ok. 1010 hPa, po południu i wieczorem będzie gwałtownie rosnąć do ok. 1023 hPa.

W czwartek wieczorem ukaże się najnowsza szczegółowa prognoza kilkudniowa, m.in. na cały pierwszy weekend lutego. Zapraszam.