Prognoza pogody na czwartek

W NOCY ze środy na czwartek w całym województwie śląskim rozpogodzi się. Przewiduję najwyżej zachmurzenie małe, a w sporej części regionu niebo będzie wręcz bezchmurne 🌔 Bez opadów. Lokalnie wystąpią zamglenia.

To będzie dość mroźna noc z silną inwersją temperatury. To oznacza, że najzimniejsze powietrze osiądzie przy powierzchni ziemi. Na wysokości 2 metrów nad gruntem przewiduję przeważnie ok. -6/-10°C.

Lokalnie w obniżeniach terenu (tzw. mrozowiskach) oraz na obszarach położonych z dala od gęstej miejskiej zabudowy mróz będzie jeszcze o kilka stopni większy.

Najzimniej będzie w kotlinach górskich, gdzie temperatura spadnie lokalnie do ok. -14/-19°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Bardzo wysokie ciśnienie zacznie wolno spadać.

W CZWARTEK [09.02.2023] – czeka nas w całym regionie od rana do wieczora piękny słoneczny 🌞 dzień. Zachmurzenie będzie najwyżej małe. Nigdzie nie przewiduję opadów.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie od 1 do 3°C, a więc pojawi się w ciągu dnia lekka odwilż, dzięki operacji słonecznej. Wiatr powieje słabo z kierunków południowych. Ciśnienie spadnie do ok. 1034 hPa, ale i tak nadal będzie dość wysokie.

W czwartek wieczorem zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniowa obejmującą m.in. cały najbliższy weekend 🙂