Prognoza pogody na czwartek

W NOCY ze środy na czwartek – przewiduję zachmurzenie duże i całkowite. Okresami będą występować opady głównie deszczu. Temp. min. ok. 1/6°C. Najzimniej na północy regionu, w okolicach Częstochowy. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu.

W CZWARTEK [09.03.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w woj. śląskim będzie całkowite i duże. W całym regionie wystąpią opady deszczu 💦 największe przed południem. Temp. max. po południu ok. 5/11°C. Najchłodniej znowu w okolicach Częstochowy.

Wiatr będzie umiarkowany i powieje z południowego zachodu oraz zachodu. Ciśnienie najpierw spadnie do 992 hPa, a następnie wzrośnie do 1000 hPa.

Dodam, że gdy u nas będą występować opady deszczu przy dość wysokiej temperaturze, w pasie centralnym kraju od Ziemi Lubuskiej, przez Ziemię Łódzką po Polesie padać będzie deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg ❄️ przy temperaturze balansującej w pobliżu 0°C.

Już teraz zapraszam na czwartkowy wieczór, gdy przedstawię najnowszą kilkudniową prognozę pogody. Napiszę w niej nie tylko o pogodzie w woj. śląskim, ale i w pozostałej części kraju. Informacje dla niektórych mogą być dość zaskakujące.