Prognoza pogody na czwartek

Za nami dość ciepła środa z temperaturą maksymalną dochodzącą w naszym regionie do ok. 17°C. Co przyniesie czwartek? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY ze środy na czwartek – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zmienne od małego po duże z przejaśnieniami. Nigdzie nie spodziewam się opadów.

Temperatura minimalna rano wyniesie około 5/8°C, tak więc nie grożą nam przymrozki. Pod górami jeszcze cieplej, bo nawet ok. 11°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południa i południowego zachodu. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1012 hPa.

W CZWARTEK [23.03.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne od umiarkowanego po całkowite. Przeważnie bez opadów, dopiero pod wieczór bardzo lokalnie może slabo pokropić deszcz.

To będzie kolejny dość ciepły dzień z temperaturą maksymalną po południu ok. 16/19°C. Wiatr powieje umiarkowanie z południowego zachodu, w porywach do 55 km/h, jednak z racji stosunkowo wysokiej temperatury powietrza będzie obniżał temperaturę odczuwalną jedynie o 2-3 stopnie. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1012 hPa.

Już teraz zapraszam na czwartkowy wieczór, gdyż wtedy zamieszczę najnowszą prognozę kilkudniową, uwzględniającą m.in. cały najbliższy weekend 🙂