Prognoza pogody na czwartek

Po śnieżnym wtorku środa przyniosła nam sporo Słońca 🌤️ choć po bardzo mroźnej nocy. Rano w woj. śląskim zanotowano od -5 do -9°C, a przy gruncie mróz był lokalnie dwucyfrowy. Tak było np. w Bielsku-Białej, gdzie na wysokości 5 cm nad gruntem zanotowano -14°C!

Nie licząc kotlin górskich była to najniższa temperatura przy gruncie w kraju. Czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższych 24 godzin? Zapraszam na szczegóły.

W NOCY ze środy na czwartek – zachmurzenie w województwie śląskim będzie stopniowo wzrastać do dużego i całkowitego. Na ogół jednak bez opadów.

Temperatura minimalna wyniesie ok. 0/3°C, jedynie lokalnie możliwe będą niewielkie przymrozki, zwłaszcza przy gruncie Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu.

W CZWARTEK [30.03.2023] – w ciągu dnia przewiduję zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna po południu ok. 12/14°C, a więc nastąpi ocieplenie 🙂

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h, będzie wiać z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1009 hPa.

W czwartek wieczorem ukaże się najnowsza prognoza kilkudniowa, obejmująca m.in. pierwszy weekend kwietnia. Już teraz zapraszam.

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne