Prognoza pogody na czwartek

Za nami gorąca środa. W woj. śląskim zanotowano od 26 °C w Bielsku przez 27°C w Katowicach do 28°C w Raciborzu. Zgodnie z prognozą w większości regionu było słonecznie, jedynie późnym popołudniem i wieczorem w południowej części pojawiły się punktowe burze, głównie w rejonach górskich i podgórskich.

W nocy ze środy na czwartek w południowej części woj. śląskiego nadal lokalnie możliwe będą opady i burze. Poza tym bez opadów. Noc ciepła. Temp. min. ok. 10/15°C.

CZWARTEK [13.05.2021] – podczas gdy w większości Polski utrzyma się dość słoneczna pogoda, na Śląsku niestety tak pięknie nie będzie. Przewiduję zachmurzenie zróżnicowane, od małego po całkowite. Istnieje dość duże prawdopodobieństwo rozwinięcia się komórek burzowych, które punktowo mogą przynieść SOLIDNE ULEWY. Możliwy również grad. Więcej na ten temat w tym ostrzeżeniu meteo: https://pogodadlaslaska.pl/ostrzezenie-meteorologiczne-4/

Zaczyna się sezon na tzw. punktowe opady. Przypomnę, że takie opady nie obejmują całego regionu. Nawet na dobę przed nie można przewidzieć dokładnej lokalizacji takiej komórki burzowej. Największe prawdopodobieństwo burz wystąpi w godzinach popołudniowych i wieczornych. Trzeba niestety w takiej sytuacji obserwować niebo. Oczywiście ja również będę sytuację monitorował.

Temp. max. w ciągu dnia ok. 15/19°C. Wiatr ze zmiennych kierunków słaby i umiarkowanym jedynie w czasie burz silniejszy. Ciśnienie lekko spadnie.