Prognoza pogody na czwartek

Za nami zimna, mokra i pochmurna środa, która z prawdziwą wiosną nie miała zbyt wiele wspólnego. Temperatura maksymalna w woj. śląskim wyniosła zaledwie ok. 7/8°C.

Tymczasem najcieplej było znowu na północnym wschodzie Polski, m.in. w Suwałkach i Kętrzynie, gdzie zanotowano ponad 16°C.

Co nas czeka w czwartek? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla województwa śląskiego.

NOC ze środy na czwartek – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. W większości regionu bez opadów, jedynie początkowo lokalnie może pokropić słaby deszcz.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 3/6°C. Wiatr powieje słabo z kierunków północnych. Ciśnienie będzie nadal stabilne ok. 1019 hPa.

CZWARTEK [20.04.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane 🌥️ Po południu lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu ☔

Dzięki temu, że pokaże się trochę Słońca, nastąpi wyraźne ocieplenie w porównaniu do środy. Temp. max. po południu wyniesie ok. 13/16°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich, a ciśnienie wciąż stabilne ok. 1020 hPa.

W CZWARTEK WIECZOREM ukaże się najnowsza szczegółowa kilkudniowa prognoza pogody obejmująca m.in. cały najbliższy weekend. Koniecznie zajrzyjcie! Wstępna prognoza jest na razie tutaj