Prognoza pogody na czwartek

Za nami dość chłodna środa z temperaturą maksymalną zaledwie do 8/10°C. Opady deszczu pojawiały się tylko punktowo. Co nas czeka w czwartek? Zapraszam na szczegóły.

NOC ze środy na czwartek – pojawią się liczne rozpogodzenia. Zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie małe lub umiarkowane. Jedynie początkowo lokalnie mogą wystąpić punktowe opady deszczu. Niestety to będzie zimna noc.

Temperatura do czwartkowego poranka spadnie do ok. 0/2°C Lokalnie wystąpią słabe przymrozki do ok. -2°C i to nie tylko przy gruncie. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1020 hPa.

CZWARTEK [27.04.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ W zdecydowanej większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie mogą pojawić się krótkotrwałe opady deszczu.

W dalszym ciągu będzie napływać do nas chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Temp. max. po południu wyniesie zaledwie ok. 8/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1022 hPa.

UWAGA: w czwartek wieczorem zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową obejmująca m.in. najbliższy weekend.