Prognoza pogody na czwartek

Za nami długa tegoroczna Majówka. Pogoda, jak to w naszym klimacie bywa, była zmienna, choć trzeba przyznać, że generalnie w większości Polski dominowała słoneczna aura z umiarkowaną temperaturą.

Tymczasem zapraszam na szczegółową prognozę 24h na czwartek dla województwa śląskiego.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie w woj. śląskim będzie się od północy stopniowo zmniejszać do małego a nawet i do bezchmurnego nieba. Oczywiście bez opadów.

Temperatura minimalna rano ok. 3/7°C. Najchłodniej będzie tam, gdzie niebo się rozpogodzi. Lokalnie możliwe niewielkie przymrozki. Wiatr powieje słabo z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1026 hPa.

CZWARTEK [04.05.2023] – w ciągu dnia w całym regionie przewiduję sporo Słońca. Zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane ⛅ Bez opadów.

Mimo wciąż zalegającego nad nami powietrza arktycznego, mocne majowe Słońce podniesie temperaturę po południu do ok. 15/17°C. Wiatr słaby z północnego wschodu i wschodu. Ciśnienie dość stabilne 1025-1023 hPa.

JUŻ TERAZ ZAPRASZAM NA CZWARTKOWY WIECZÓR. Wtedy zamieszczę najnowszą prognozę kilkudniową obejmującą m.in. tak naprawdę pierwszy weekend maja 😉