Prognoza pogody na czwartek

Za nami chłodna środa z przelotnymi opadami deszczu. W większości woj. śląskiego temperatura nie dobiła nawet do 20 stopni. Dobrze, że największe ochłodzenie przypadło na środek tygodnia, a nie na weekend 😉

A jaką pogodę przyniesie czwartek? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla województwa śląskiego.

NOC ze środy na czwartek – przewiduję w całym regonie zachmurzenie przeważnie całkowite i duże z przejaśnieniami. Początkowo miejscami będzie padać deszcz, zwłaszcza w centralnej i południowej części woj. śląskiego.

Temperatura minimalna wyniesie ok. 11/14°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z zachodu oraz północnego zachodu Ciśnienie będzie nadal stabilne 1015 hPa.

CZWARTEK [29.06.2023] – w ciągu dnia trochę lepsza pogoda, gdyż dostaniemy się pod wpływ słabego wyżu CIGDEM znad południowej Europy. Zachmurzenie będzie zmienne, od dużego ☁️ rano po małe 🌤️ i umiarkowane po południu. Na ogół bez opadów. Jeśli pokropi, to tylko bardzo lokalnie, stąd ta maleńka jedna kropelka na grafice 😀

Dzięki operacji słonecznej temperatura po południu wzrośnie do przyjemnych wartości ok. 22/24°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie dość stabilne w zakresie 1017-1015 hPa.

A jaki będzie pierwszy weekend lipca? O tym napiszę szczegółowo już w czwartek wieczorem. Koniecznie zajrzyjcie! 😀

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne