Prognoza pogody na czwartek

Za nami kolejny dzień umiarkowanie ciepłego lata. W środę w woj. śląskim zanotowaliśmy maksymalnie ok. 23/24°C, a jak będzie w czwartek? Oto szczegóły.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Początkowo w północnej połowie regionu lokalnie pokropi. Później przez większość nocy bez deszczu i dopiero nad ranem od zachodu nasunie się kolejna strefa opadów. Temp. min. ok. 16/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie w zakresie 1004-1002 hPa.

CZWARTEK [03.08.2023] – znajdziemy się pod wpływem wypełniającego się niżu PATRICIA znad południowej Skandynawii, dlatego pogoda będzie znowu nieco gorsza. Zachmurzenie przed południem przeważnie całkowite ☁️ a po południu miejscami również również duże z przejaśnieniami ⛅ na zachodzie i północy regionu.

W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ zwłaszcza rano i przed południem. Temp. max. ok. 20/23°C. Wiatr słaby do umiarkowanego z południowego zachodu. Ciśnienie będzie wolno rosnąć do 1007 hPa.

W czwartek wieczorem zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową, w której opiszę, co będzie się działo m.in. w trakcie pierwszego sierpniowego weekendu, a będzie się sporo działo 🙂