Prognoza pogody na czwartek

Środa była kolejnym chłodnym i deszczowym dniem tegorocznego kiepskiego póki co sierpnia. Temperatura maksymalna sięgnęła w naszym regionie zaledwie 18/19°C. Przed nami z kolei bardzo zimna noc i poranek. Oto szczegóły.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie się stopniowo zmniejszać do umiarkowanego i małego. Opady, które początkowo będą jeszcze występować, zaczną od zachodu stopniowo zanikać. Nad ranem utworzą się miejscami mgły.

To będzie zimna noc. Temperatura minimalna rano wyniesie zaledwie ok. 8/10°C. Niewykluczone, że lokalnie w tzw. zastoiskach chłodu, będzie jeszcze nieco niższa. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie wzrośnie do 1021 hPa.

CZWARTEK [10.08.2023] – rano miejscami pochmurno i mglisto, ale wraz z podnoszącym się Słońcem nastąpi szybko poprawa pogody i w całym regionie zachmurzenie w ciągu dnia będzie przeważnie małe 🌤️ oraz umiarkowane ⛅

Na ogół już bez opadów. Jeśli pokropi, to tylko bardzo lokalnie. Temperatura max. po południu ok. 20/21°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie stabilne ok. 1022 hPa.

W czwartek wieczorem koniecznie zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę, w której napiszę o pogodzie w trakcie długiego weekendu.