Prognoza pogody na czwartek

Za nami pierwsza trzydniowa fala upałów w tym roku. W woj. śląskim była ona i tak stosunkowo słaba, gdyż temperatura maksymalna dochodziła do 30/32°C.

Większy upał panował oczywiście w innych rejonach kraju, m.in. w centrum i na północnym wschodzie Polski, gdzie słupki rtęci wskazały 33/36°C.

Co nas czeka w czwartek? Oto szczegółowa 24h prognoza pogody dla woj. śląskiego. Zapraszam.

NOC ze środy na czwartek – przewiduję zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. Słabe opady deszczu możliwe będą tylko bardzo lokalnie.

To będzie najcieplejsza noc w tym roku. Temperatura minimalna wyniesie ok. 18/20°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1018 hPa.

CZWARTEK [17.08.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Po południu miejscami będą możliwe opady. Lokalnie może też zagrzmieć.

Już bez upału, ale gorąco, gdyż temperatura maksymalna wyniesie ok. 26/29°C. Do tego dość duża wilgotność powietrza będzie potęgować uczucie duszności (parności).

Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, przeważnie z południa i wschodu. Ciśnienie od wielu dni nie wykazuje większych zmian i wyniesie ok. 1018-1020 hPa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne