Prognoza pogody na czwartek

Po pochmurnym, chłodnym i w wielu miejscach deszczowym wtorku, środa przyniosła nam zapowiadaną poprawę pogody i ocieplenie o kilka stopni.

Czego możemy spodziewać się ze strony aury w czwartek? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla województwa śląskiego.

NOC ze środy na czwartek – bez opadów. Praktycznie w całym regionie będzie bezchmurnie, jedynie gdzieniegdzie zachmurzenie będzie małe. Na początku nocy zobaczymy jeszcze na niebie sierp Księżyca 🌒 który zbliża się do pierwszej kwadry.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 11/14°C. Wiatr powieje słabo z południowego wschodu. Ciśnienie delikatnie spadnie do 1012 hPa.

CZWARTEK [21.09.2023] – od rana w całym województwie śląskim będzie słonecznie 🌞 W ciągu dnia na niebie pojawi się trochę malowniczych chmur kłębiastych, czyli cumulusów 🌤️ które oczywiście nie przyniosą opadów.

Nastąpi dalszy wzrost temperatury. Po południu na termometrach zobaczymy ok. 25/27°C a to oznacza, że zanotujemy dzień gorący! Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu oraz południa. Ciśnienie będzie nadal spadać do 1007 hPa.

A jaki będzie pierwszy weekend astronomicznej jesieni? O tym napiszę już w czwartek wieczorem w zakładce 👉 Prognoza kilkudniowa