Zwrotnikowe ciepło w czwartek

Środa przyniosła nam zapowiadany powrót Babiego Lata. Zgodnie z prognozą po południu temperatura maksymalna w woj. śląskim wyniosła 21/22°C. Oczywiście jeszcze cieplej było na Dolnym Śląsku, nawet 24°C.

Co nas czeka ze strony aury w czwartek? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla województwa śląskiego.

NOC ze środy na czwartek – przewiduję w całym regionie zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane w postaci cienkich niegroźnych wysokich chmur, które oczywiście nie przyniosą żadnych opadów.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 12/15°C, a więc to będzie bardzo ciepła noc, jak na październik, gdyż nadal będzie napływać do nas powietrze zwrotnikowe rodem z północno-zachodniej Afryki. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie nadal dość stabilne ok. 1015 hPa.

CZWARTEK [12.10.2023] – przed południem zachmurzenie przeważnie małe 🌤️ oraz umiarkowane i bez opadów. Późnym popołudniem i wieczorem będzie wzrastać do dużego 🌥️ oraz całkowitego ☁️ w związku z nasunięciem się frontu niżu RALF znad Finlandii. Wtedy też w większości regionu pojawią się opady deszczu 🌧️

To będzie kolejny ciepły dzień z temperaturami typowymi dla Babiego Lata. Po południu na termometrach zobaczymy ok. 20/21°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1015 hPa.

W czwartek wieczorem zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody obejmującą m.in. cały najbliższy weekend 😃