Prognoza pogody na kolejne dni

Za nami kolejny całkiem niezły majowy weekend. Zarówno w sobotę jak i niedzielę w woj. śląskim nigdzie nie padało i było dużo Słońca 🌤️ Mimo że wciąż dociera do nas okrężną drogą powietrze pochodzenia arktycznego, to dzięki silnej operacji słonecznej temperatura wzrasta po południu do ok. 20 stopni. Poniżej trajektoria wsteczna masy powietrza napływającej do Polski.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Do Polski wciąż napływa okrężną drogą powietrze pochodzenia arktycznego

Jakiej pogody możemy spodziewać się w kolejnych dniach? Poniżej najnowsza kilkudniowa prognoza.

W PONIEDZIAŁEK [16-05-2022] W CIĄGU DNIA dużo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie w miarę stabilne w zakresie 1021-1018 hPa.

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie zróżnicowane od małego po całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie nad ranem na południu woj. śląskiego może spaść deszcz. Temp. min. ok. 8/12°C. Wiatr słaby głównie z kierunków wschodnich.

WE WTOREK [17-05-2022] W CIĄGU DNIA więcej chmur. Przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Prawdopodobnie deszcz 🌧️ spadnie tylko w południowej części regionu. Temp. max. ok. 19/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie 1018 -> 1022 hPa.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ chmur będzie ponownie ubywać aż do bezchmurnego nieba 🌜 Bez opadów. Z dalekiej północy napłynie krótką drogą chłodniejsze powietrze. Temp. min. na standardowej wysokości 2 metrów nad gruntem spadnie około wschodu Słońca do 2/6°C, tak więc wszelkie rośliny balkonowe będą bezpieczne. Przy samym gruncie temperatura spadnie lokalnie do ok. 0°C. Niewykluczone, że punktowo w tzw. mrozowiskach może pojawić się słaby przygruntowy przymrozek. Wiatr z północnego wschodu.

W ŚRODĘ [18-05-2022] W CIĄGU DNIA bardzo dużo Słońca, niebo w większości regionu będzie wręcz bezchmurne 🌞 Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 16/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północy. Ciśnienie wzrośnie do 1029 hPa.

Kolejna noc ze środy na czwartek jeszcze chłodniejsza. Z uprawami wrażliwymi na ewentualne przygruntowe przymrozki lepiej poczekać do 20 maja, a jeśli ktoś już posadził, to w miarę możliwości na wszelki wypadek lepiej zabezpieczyć je np. agrowłókniną 🙂

We wtorek ukaże się kolejna najnowsza prognoza. Na koniec zapraszam na 👉ciekawostkę 😀