Prognoza pogody na kolejne dni

Od kilku dni pogodę kształtuje stacjonarny front atmosferyczny, który przecina Europę Środkową, w tym Polskę. Front ten niestety nie wykazuje zdecydowanego ruchu, w dodatku pojawiają się na nim zafalowania, które wpływają na pogodę m.in. w woj. śląskim.

Górny Śląsk należy do najbardziej deszczowych obszarów. W Opolu w ciągu trzech dni spadło prawie 200 litrów deszczu na m2! Poniżej suma opadów tylko za ostatnią dobę hydrologiczną.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
źródło: IMGW-PIB

Z uwagi na wspomniany front prognozy na najbliższe dni są nieco mniej precyzyjne i jednocześnie mogą ulec modyfikacjom, dlatego zaglądajcie na bieżąco i sprawdzajcie, czy coś się nie zmieniło.

W PONIEDZIAŁEK [22-08-2022] – nie oczekujmy poprawy pogody. Zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite ☁️ Miejscami znowu wystąpią opady, a do tego po południu i wieczorem lokalnie pojawią się burze ⛈️ które punktowo mogą przynieść nawalny deszcz. Więcej na ten temat w tym OSTRZEŻENIU Temp. max. w zależności od zachmurzenia i natężenia opadów od 17 do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz porywisty, z północnego zachodu. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1010-1011 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite i duże. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ oraz lokalne burze ⛈️ Temp. min. ok. 15/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków.

We WTOREK [23-08-2022] – woj. śląskie nadal będzie znajdować się w zasięgu falującego frontu atmosferycznego, który przyniesie zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ tak więc jest szansa, że miejscami pokaże się trochę Słońca. Na wspomnianym froncie pojawiać się będą tylko lokalnie opady deszczu oraz burze ⛈️ Ich lokalizacja będzie jednak loterią, dlatego warto obserwować ruch chmur i opadów w zakładce zdjęcia satelitarne Temp. max. ok. 20/23°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, jedynie na obszarach, w których wystąpią burze, porywisty. Ciśnienie 1011-1015 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po umiarkowane. Opady i burze możliwe tylko bardzo lokalnie. Gdzieniegdzie pojawią się zamglenia i mgły. Temp. min. ok. 15/18°C. Wiatr słaby z zachodu i północnego zachodu.

W ŚRODĘ [24-08-2022] – zachmurzenie od całkowitego ☁️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Opady możliwe będą tylko lokalnie. Niestety nadal komórki opadowe są bardzo rozproszone, stąd trudno precyzyjnie przewidzieć ich lokalizację. Temp. max. ok. 22/26°C. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1018 hPa.

Większa poprawa pogody być może nastąpi w drugiej połowie tygodnia, ale o tym w moich kolejnych prognozach. Na koniec zapraszam na najnowszą CIEKAWOSTKĘ w której zobaczycie niesamowite zdjęcia 😉